Jak odbudować zaufanie do ludzi?

Jak odbudować zaufanie do ludzi, siebie ale i facetów. Bo nie ufam nikomu, nawet sobie, psycholog facet budził we mnie lęk, poczucie zagrożenia, glupia byłam idąc do Niego po pomoc po porwaniu, narkotyzowaniu i zmuszaniu do prostytucji, nie nawidzę swojego ciała zrobili ze mnie zużyty towar Mam nawracające stany depresyjne zaburzenia nastroju czy myśli samobójcze Po mimo upływu czasu to boli tak samo Zniszczyli mi życie nigdy już nie będzie normalne nie zbuduje związku czy nie będę mamą normalna

Witaj, przkro mi, że miałaś tak ciężkie doświadczenia. Widzę, że snujesz wiele negatywnych planów na przyszłość, które tylko pokazują, jak bardzo cierpisz, ale pamiętaj, że one nie muszą być prawdziwe, bo przecież możesz na tę przyszłość wpłynąć. Ewidentnie potrzebne Ci wsparcie profesjonalne. Zapisz się na psychoterapię do kobiety i wytrwale na nią uczęszczaj. Jeśli przez większość czasu jest Ci źle, idź do psychiatry - leki antydepresyjne lub uspokajające pomogą przetrwać najcięższy okres. Jeśli masz możliwość, zapewnij sobie wsparcie bliskiej osoby. Gratuluję, że zdecydowałaś się przywracać swoje życie na lepsze tory. Bo zakładam, że zerwałaś z narkotykami i prostytucją?
Życzę Ci powodzenia!

Witam,

To bardzo przykre i straszne, co Panią spotkało. Być może trudno w to Pani teraz uwierzyć, ale ten ogrom cierpienia, jakiego Pani doświadczyła nie musi przekreślić Pani życia, ani spełniania w rolach, jakie chciałaby pełnić – choćby wspomnianej roli mamy, czy partnerki.
Proszę dać sobie szansę, nie przekreślać, pozwolić pomóc. Gorąco zachęcam by podjęła Pani psychoterapię i nie poddawała się.

Pozdrawiam
Karolina Matlak