Problemy ze zbyt wysokim ciśnieniem

Witam, mam 42 lata i min. wcześniej kłopoty z za wysokim ciśnieniem. Brałem również tabletki na za wysoki cholesterol. Biorę jedną tabletkę na ciśnienie i ciśnienie miałem cały czas w normie tzn. 130/70 tętno 70. W wyniku nadwagi miesiąc temu przeszedłem na dietę, gdzie zrezygnowałem prawie całkiem z tłuszczu i słodyczy, jak również przestałem brać tabletki na cholesterol. Po 3 tygodniach diety schudłem ok. 4 kg, ale przy tym znacznie obniżyło mi się ciśnienie krwi jak i tętno. Co może być przy?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest określić przyczyny przy takim opisie. Trzeba uzyskać dodatkowe informacje aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę udać się do swojego lekarza. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.