Promieniujący ból szczęki i skroni

Bol zeba leczonego kilka mscy temu gorna piatka.Dentystka zalozyla trucizne i leczenie kanalowe.Do poniedzialku chodzilam po scianach z bolu wiec poszlam do innego stomatologa. Wyjal trutke.Na znieczuleniu wynerwil zeba i oczyscil kanaly. Zalozyl opatrunek. Zrobolilam Rtg, jest ok. Po powrocie do domu w nocy znowu mnie zaczelo bolec. Bol silny prawej strony szczeki,ucho,promienujacy na skron. Poszlam do dentysty.Dzis lekarz usunal opatrunek i zalozyl wacik.Znow boli. O co chodzi?.:(

Dzień dobry Pani.

W zębie i okolicznej tkance wytworzył się silny stan zapalny. Bardzo istotne jest dokładne wyczyszczenie korzeni zęba. Może byc nawet konieczne podanie antybiotyku.

Wyczyszczenie kanałów najlepiej powinno odbywać się pod mikroskopem i przy ochronie koferdamem. Dokładne i intensywne płukanie również często przyczynia się do leczenia bez bólu. Do dezynfekcji kanałów można wspomagająco użyć lasera. Po opanowaniu stanu zapalnego ból ustąpi. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz