Promieniujący i ostry ból po zewnętrznej stronie kolana

Witam, nie jestem sportowcem, raczej malo sie ruszam, choc jestem osoba szczupla, pisze to dlatego poniewaz jestem pewna ze to nie kontuzja spowodowana np. bieganiem. Dzis rano poczulam ostry bol po zewnetrznej stronie kolana, promieniujacy w gore w dol po zewnetrznej stronie nogi (lewej). Bol utrzymuje sie ok 5 minut ale jest nie do zniesienia, powoduje natychmiastowy upadek,badz przymus polzenia sie. Bol jest pulsujacy i dotkliwy. Prosze o pomoc poniewaz powtorzylo sie ok 8 razy.

Szanowna Pani,
Tego typu dolegliwości bólowe występujące bez urazu mogą świadczyć o uszkodzeniu łąkotki bocznej bądź chondropatii stawu rzepkowo-udowego. Sugeruje pilna konsultacje u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu