Prośba o analizę wyniku badań biochemicznych 18-latki

Biochemia: Bilirubina całkowita wynik 1.40 max.1.05 mam za wysoką da się to jakoś zbić czy mam się niepokoić proszę o pomoc naczytalem o tym zespole gilberta ze sie boje...

Magdalena Mroczek

Zespół Gliberta jest niegroźnym schorzeniem, którego praktycznie jedynym objawem jest podwyższony poziom bilirubiny więc nie ma się czego obawiać. Podwyższony poziom bilirubiny może być też związany np. ze spożyciem alkoholu w dniach poprzedzających badanie czy otyłością. Badanie należy na pewno powtórzyć i wyjaśnić czy nie ma innych przyczyn hiperbilirubinemii-konsultacja z lekarzem rodzinnym.