Prośba o analizę wyniku RTG 34-letniej osoby

Witam. Zrobiłam rtg odcinka szyjnego kręgosłupa, ale nie otrzymałam opisu, bo w przychodni nie robią, dostałam płytę ze zdjęciem, a mój ortopeda powiedział mi tylko tyle, że muszę zrobić rezonans kręgosłupa na który termin mam za pół roku. W związku z tym zwracam się o pomoc w interpretacji zdjęcia rtg, ponieważ wypowiedź lekarza mnie zmartwiła. Pod tym linkiem znajduje się zdjęcie rtg: http://i60.tinypic.com/23lip1l.jpg[/IMG] Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest wykonanie rezonansu, aby uwidocznić na ile zmiany zwyrodnieniowe powodują ucisk na korzenie nerwów rdzeniowych. Bez tego trudno ocenić mozliwość i sposób leczenia.