Prośba o interpretację wyników badań tarczycy u 34-latka

Proszę o interpretację wyników badań tarczycy. W kwietniu miałem usg i biopsję guzków, dokładnie tego większego, gdzie było następujące rozpoznanie; krew, białkowy płyn z domieszką koloidu oraz piankowate syderofagi. Dgn: zmiana łagodna kat II (materiał może pochodzić z obszaru torbieli). Zalecona kontrola za 6 mcy. I tak we wrześniu okazało się, że jeden guzek urósłi i zrobiły się lite tj. hypoechogenicznie niejednorodna zmiana lita 15x11 oraz hypoechogeniczna zm ogniskowa 12x8. Reszta w normie

Zbyt mało danych. Analizując to co Pan napisał - w zasugerowanej przez patomorfologa kontroli chodzi o kolejną biopsję cienkoigłową, a nie badanie USG. Sam opis zmian nic nie sugeruje ( jeżeli płyn został zaaspirowany w biopsji - co sugeruje lekarz opisujący preparat ) - to pozostanie cześć lita. Nie wiemy nic o wymiarach przed badaniem. Podsumowując - wizyta u endokrynologa z dotychczasową dokumentacją - ale najprawdopodobniej kategoria II i zmiana łagodna i konieczna druga biopsja wytypowanej zmiany.