Prośba o interpretację wyników badania USG szyi

Dziękuję za odpowiedź, z powodu braku miejsca pisałam w skrócie. USG szyi: w dolnej części ślinianki przusznej ww.chłonne wlk. do 13x11mm, wlk.11x7mm, hypoechogeniczny obszar wlk.12x7mm o zatartych zarysach -tu? podejrzany w.chłonny, na szyi po stronie prawej podejrzane ww.chłonne w kącie żuchwy wlk.26x9 oraz w górnej części szyi w okolicy widocznego zgrubienia wlk.15x11. Po stronie lewej nieliczne hypoechogeniczne ww.chłonne z zachowanymi wnękami wlk.do 12x6.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Badanie budzi niepokój osoby badającej. Należy poszerzyć diagnostykę o biopsję aspiracyjną cienkoigłową celowaną co pomoże postawić diagnozę i zastosowac właściwe leczenie.