Prośba o interpretację wyniku USG tarczycy i określenie ewentualnego leczenia
Proszę o interpretację wyniku USG Tarczycy i jakie podjąć ewentualne leczenie: Oba płaty tarczycy nieznacznie mniejsze symetrycznie 13mm/15mm/40mm Oba płaty o gładkich zarysach i jednorodnym echu w dolnym biegunie płata prawego pojedynczy dobrze ograniczony lity guzek 9mm unaczynienie guzka nie niepokojące unaczynienie tarczycy prawidłowe przestrzeń wokół dużych naczyń szyjnych wolna. czy może być to nowotwór , proszę o odpowiedz czy jest się czym martwić i jak dalej postępować Pozdrawiam

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Bardzo dużo kobiet ma zmiany w tarczycy, nie ma powdów do niepokoju, prosze udac sie do endokrynologa, który po zebraniu wywiadu, badań zaleci ewentualne dalsze postępowanie. Większość zmian zwłaszcza w Pani wieku jest NIEZŁOŚLIWA