Przestrzeń wokół dużych naczyń szyjnych wolna
Witam mój wynik USG tarczycy jest następujący "Prawy płat tarczycy wielkości 13/14/43 mm, lewy 17/16/45 mm. Oba płaty o gładkich zarysach i prawidłowym, jednorodnym echu. W płacie lewym pojedynczy, dobrze ograniczony lity, hypoechogenny guzek wielkości ok. 20 mm-o wzmożonym unaczynieniu.Węzina niepogrubiala .Unaczynienie tarczycy prawidłowe. Przestrzeń wokół dużych naczyń szyjnych wolna." Proszę o radę czy konieczna jest biopsja natychmiast czy mogę spokojnie poczekać w długiej kolejce na NFZ

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani - myślę, że biopsję powinna Pani zrobic natychmiast. Bez względu na wynik - trzeba to usunąć.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani / Pan wszystkie informacje kontaktowe. Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Proktolog.