Prośba o odczytanie wyników badań w 16. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 16 tyg. ciąży Właśnie robiłam badania, których nie potrafię odczytać. Proszę o pomoc -Rubella IgG wynik:60.00; <10IU/ml ujemny, >10IU/ml<15IU/ml wątpliwy, >15IU/ml dodatni -Rubella IgM wynik:0.11; ,<0,8IU/ml ujemny, >0,8IU/ml<1,2IU/ml wątpliwy, >1,2 IU/ml dodatni Dziękuję.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, obecność przeciwciał w klasie IgG świadczy,że przebyła Pani różyczkę lub była Pani szczepiona przeciwko różyczce i organizm wytworzył odporność przeciwko temu wirusowi. Ujemne przeciwciała w klasie IgM świadczą, że ostatnio nie miała Pani kontaktu z wirusem różyczki. Pozdrawiam.