Prośba o opinię na temat USG tarczycy

Proszę o opinie USG tarczycy - cieśń wąska , w srodkowej części płata prawego 2 guzki srednicy 4 i 5 mm Podobnej morfologi guzek w lustrzanym odbiciu w płacie lewym o śr. 5mm.Obok torbiel prosta śr. 5mm. Na pograniczu plata lewego i cieśni widoczny wielotorbielowaty guzek o wymiarze 18x21x7 mm Zmiana z widocznymi wypuklającymisie do wnetrza torbieli elementami tkankowymi. W częsci z nich w opcji doppler widoczne niewielkie unaczynienie. Konieczna BCIC. Okoliczne węzły nie powiększone. Pilne !

Witam. Usg tarczycy swiadczy o obecnosci sola guzowatego. W takim przypadku rutynowym postepowaniem jest wykonanie biopsji podejrzsnych guzkow. Konieczna jest wizyta u endokrynologa.