Biopsja tarczycy u 82-latki

Witam. Babcia ma 82 lata. Boi sie biopsji. Poniewaz jest taki wynik badania. W czesci srodkowej prawego plata tarczycy, zmiana ogniskowa hyperechogeniczna wym. 5x3x5 mm. Dolny biegu lewej tarczycy guzek hypoechogeniczny niejednorodny wym. 10x12x9 mm. Na granicy ciesni i lew. plata tarczycy drobna zmiana hypoechogeniczna srednicy do 3 mm. Co to oznacza? Czy konieczna jest biopsa? Prosze o rade. Pozdrawiam.

Witam,

Konieczna jest biopsja celem zweryfikowania czy w guzkach nie ma komorek nowotworowych. Lepiej wykonac badanie jak najszybciej, "strusia polityka" w tym przypadku to zle rozwiazanie.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga