Proszę o analizę wyników badania: HEMATOLOGIA, MORFOLOGIA

Mam 28 lat, jestem w drugiej ciąży (pierwsza poronienie). WBC 10,1. MON 2,7, GRA 75,4, LYM 2,2, MON 0,2, GRA 7,7. RBC 4,44, HBG 13,0, HCT 39,6, MCV 89, MCH 29,3, MCHC 32,9, RDW 12,3, PLT 270, PDW 13,3, MPV 8,2, PCT 0,2. Biorę luteinę i kwas foliowy.  Dziś lekarz zalecił mi U***, ponieważ w wynikach moczu mam liczne bakterie i to ponoć jest przyczyną bólu brzucha. Moje objawy to spadek wagi, niesamowity ból głowy, ogólne osłabienie. Dostałam zwolnienie lekarskie i nakaz odpoczynku, ale rady na te bóle głowy nie usłyszałam. Wiadomo, w ciąży unikam leków, przedtem także starałam się unika leków przeciwbólowych.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Interpretacja wyników: Pani wyniki mieszczą się w granicach normy. Proponuję powtórzenie wyniku moczu i w razie obecności w dalszym ciągu bakterii - posiew moczu.

W czasie ciąży rzeczywiście należy unikać leków przeciwbólowych - z grupy NLPZ, natomiast można doaźnie, w  razie dużego bólu, przyjąć paracetamol. W przypadku nasilenia bólu w podbrzuszu lub dłuższego jego urzymywania, warto wykonać badanie usg, w celu oceny przebiegu ciąży.

Tutaj znajdzie Pani materiał na ten temat: zapalenie pęcherza moczowego.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!