Proszę o interpretację TK głowy u 33-latki
Witam chciałabym prosić o interpretację TK głowy: OPIS Obraz mózgowia oraz wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych w granicach normy do wieku. Objęte zakresem badania struktury kostne bez ognisk destrukcji. Niewielkie zgrubienie śluzówki w zatoce klinowej oraz w sitowiu. Aplazja lewej zatoki czołowej.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania TK głowy jest prawidłowy. które wymagają konsultacji z lekarzem prowadzącym. Pierwsza to aplazja zatoki czołowej lewej co oznaczą, że lewa zatoka się nie wykształciła, pomimo iż prawdopodobnie zawiązek tego narządu został wykształcony. Jeśli nie ma Pani dolegliwości z tym związanych, to nic się z tym nie robi (decyzję podejmuję lekarz prowadzący) i jest to tzw. "uroda" Pani. Drugą rzeczą wymagającą jest niewielkie zgrubienie śluzówki, co może przemawiać za stanem zapalnym. Poza tym, obraz radiologiczny prawidłowy.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie.
Pozdrawiam.