Proszę o interpretację wyników 3-letniej dziewczynki

Moja 3-letnia córka w lutym trochę chorowała, jednak do końca żaden lek nie zwalczył kataru, zatkanego noska. Pediatra dał nam skierowanie do laryngologa. Specjalista stwierdził, że córka ma przerośnięty trzeci migdał, ale nie aż tak, żeby go wycinać. U niego dostałyśmy skierowanie na wymaz z gardła i na barania krwi. W pierwszym wyniku jest, że jest bierna flora fizjologiczna i że wynik posiewu jest ujemny, natomiast wyniki z krwi to wbc 6,94 10e3/uL; neu 2,08 *29,9%; lym 3,98 *57,3%; mono ,609 8,77%; eos ,209 3,01%; baso ,072 *1,03%; rbc *5,28 10e6/uL; hgb 13,8 g/dL; hct 42,3%; mcv 80,1 fL; mch 26,1 pg; mchc 32,7 g/dL; rdw 12,6%; plt 398 10e3/uL; mpv *6,52 fL. Na końcu wyniku jest stwierdzenie "user defined abnormalities" (na wyniku liczby podkreślone, czyli wg tabeli norm oznaczyłam *).

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik wymazu z gardła jest prawidłowy - oznacza on, że nie zostały wyhodowane żadne inne drobnoustroje, poza tymi, które w warunkach prawidłowych zasiedlają gardło.

Jeśli chodzi o wynik morfologii - nieznaczne odchylenia widoczne są w procentowym składzie krwinek białych. Wynikać to może z cały czas istniejącej u córki infekcji. Najważniejsze jednak, że wartości bezwzględne limfocytów, jak i neutrofilów, są prawidłowe. Pozostałe parametry oznaczone na wydruku gwiazdką w bardzo nieznacznym stopniu odbiegają od normy, dlatego też nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam.