Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Proszę o wyjaśnienie - hormony tarczycy

Mam 37 lat, zrobiłam badanie hormonów tarczycy to są wyniki TSH - 0,695 , FT3 - 0,27- 4,2 czy mam powody do niepokoju? Niepokoi mnie ft3 - znalazłam normę 2,63-5,7.
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Normy poszczególnych badań zależą od konkretnego laboratorium. Wskazany przez Panią wynik TSH mieści się prawdopodobnie w normie (zakładając, że wynosi ona 0,4 - 4,0). "FT3 - 0,27- 4,2" - to nie jest wynik, a zakres, który Pani przepisała z karty z wynikiem.
To czy choruje Pani na nadczynność lub niedoczynność tarczycy zależy w tym przypadku od wyniku FT3, a nie umieściła go Pani w pytaniu.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy