Proszę o wyjaśnienie mi wyniku badania RM odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Proszę o wyjaśnienie mi wyniku MR kręgosłupa L-S Badanie wykonano w SE,FSE uzyskując obrazy T1,T2 zależne w płaszczyżnach strszałkowych i poprzecznych Na poziomie L4-L5 obniżenie wysokości tarczy mk z cechami odwodnienia. Na tym poziomie centralna przepuklina tarczy mk na ok 12mm zajmująca oba zachyłki boczne oraz uciskająca worek oponowy oraz korzenie nerwowe. Zmiany zwyrodnieniowe przyległych części trzonów na tym poziomie . Na poziomie Th10-L3 drobne przepukliny dotrzonowe. Sygnał stożka rdzenia kręgowego prawidłowy. Boli mnie cała miednica, ciągnie do nóg, nie mogę normalnie się poruszać.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Lekarz, aby prawidłowo zinterpretować badania musi zebrać dokładny wywiad, poznać dolegliwości, na które uskarża się pacjent oraz zbadać go fizykalnie, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej.

Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który skierował Cię na badanie i który będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl