Pryszcze na twarzy - szpecą mi twarz

Witam, mam problem z pryszczamina twarzy. Kiedyś usłyszałem, że to brak seksu, ale jakby to powiedzieć - tego mi nie brakuje. Proszę o jakąś dobrą radę. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam, Paweł :)

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety aktywność seksualna na zmniejszenie trądziku nie wpływa :(.
W pierwszej kolejności trzeba nauczyć się odpowiednio pilęgnować cerę z tym problemem - konieczna jest systematyczność i cierpliwość - polecam Panu artykuły zamieszczone na naszym portalu, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa
http://portal.abczdrowie.pl/zmiany-skorne-przy-tradziku-mlodzienczym.
Preparaty kosmetyczne dostępne w aptekach niekiedy zawierają większe stężenie substancji aktywnych niż te w drogeriach. Proszę uważnie czytać etykiety.

Co do diety, to zdania na jej temat są podzielone, jednak zawsze lepiej unikać produktów, które mogą spowodować nasilenie dolegliwości: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-a-profilaktyka-zmian-skornych-w-trądziku.
Jeżeli po kilku miesiącach nie będzie poprawy, wskazana będzie wizyta u dermatologa i włączenie leczenia.

Pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.