Przebieg gojenia skóry po ugryzieniu przez kleszcza

Jak prawidłowo powinno przebiegać gojenie się po ugryzieniu kleszcza? Od 3 dni mam zaczerwienioną skórę, miejsce to jest ciepłe ale nie ma tej charakterystycznej poświaty jak przy rumieniu. W miejscu gdzie kleszcz mnie ukąsił mam czarny punkt, ale to nie jest strup.

Witam. Gojenie się rany po ukąszeniu kleszcza zazwyczaj trwa kilka dni. Proszę dbać o odpowiednie oczyszczanie i dezynfekcję skóry.