Przeciwne współczynniki Rh a starania o dziecko

Witam! Planujemy z partnerem starać się o dziecko. Mamy przeciwne współczynniki Rh. Będzie to moja pierwsza ciąża z konfliktem serologicznym. Jak przebiega leczenie? Czy zaczyna się dopiero kiedy będę w ciąży czy trzeba robić coś wcześniej?Boję się o dziecko. Proszę o odpowiedź.

W trakcie ciąży oznacza sie poziom przeciwciał anty D.przy wyniku ujemnym nie robi się nic.Aby doszło do immunizacji konieczne jest przedostanie się krwi płodowej do krwiobiegu matki co najczęściej zdarza się przy porodzie.Przy dodatnim czynniku Rh podaje się wówczas immunoglobulinę.