Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czystek - przeciwwskazania do stosowania

Dzień dobry. Czy nie ma przeciwskazania do picia herbaty z CZYSTKA osobie która przyjmuje warfin, triplixam, procoralan, contix. Leki brane są z powodu niewydolności serca III NYHA, choroba niedokrwienna serca, zator płucny niewysokiego ryzyka oraz zakrzepica zyl głębokich lewej nogi. Ciśnienie jest w normie. Tyle się mowi o dobrych wlaściwościach tej herbaty z czystka lecz chcialam się upewnić że nie bedzie negatywnie wplywac na leczenie. Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania czystka przy mojej chorobie? Czy ewentualne przeciwwskazania do picia czystka mogą pogorszyć mój stan zdrowia w przypadku wymienionych chorob serca czy raczej nie ma takiego zagrozenia? Zastanawiam sie nad sprobowaniem tej herbaty, ale troche sie boję robic to bez konsultacji z lekarzem, a następna wizyte mam dopiero za miesiac. Z gory dziękuje za odpowiedź.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Jak wygląda zabieg wszczepienia by-passów?

By-passy, czyli pomosty aortalno-wieńcowe, stosowane są podczas wystąpienia zaawansowanej choroby wieńcowej i w niektórych przypadkach zawału serca. Prof. Andrzej Biederman wyjaśnia, jak wygląda taki zabieg i czy w każdym przypadku ma taki sam przebieg.

Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Witam,

trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie ponieważ nie były prowadzone badania pomiędzy interakcją lekową o ziołem czystka, proszę poradzić się swojego kardiologa.

Pozdrawiam serdecznie

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy