Choroba Hashimoto a picie czystka

Witam, mam hashimoto łykam letrox, anemię, skłonność do nagłych skoków ciśnienia tętniczego i zastanawiam się czy mogę pić czystek. Duzo się mówi jaki on jest super, ale wolałabym być pewna czy mi nie zaszkodzi. pozdrawiam

Dzień dobry,

Niestety w chwili obecnej nie ma wiarygodnych wyników badań naukowych opartych na odpowiednio liczebnych grupach osób badanych, które mogłyby potwierdzić wpływ czystka na przebieg choroby Hashimoto, czy nadciśnienia tętniczego. Właściwie przeprowadzone badania kliniczne, czyli przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi w medycynie konwencjonalnej zasadami, są niezbędne, by można mówić o właściwościach leczniczych danego preparatu/zioła. Może Pani spożywać herbatę z czystka raz na dobę i obserwować reakcje organizmu i samopoczucie. Proszę jednak pamiętać, aby nie przekroczyć zalecanego dobowego spożycia, gdyż wszystko w nadmiarze może szkodzić...

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz