Przeciwwskazania do zabiegu usunięcia przerośniętego migdała

Mam 35lat laryngolog twierdzi ze muszę wyciać przerosnietego migdałka bo przez niego łapie częste infekcje.Prosze mi powiedziec czy to prawda ze jezeli go nie wytne to mogę sie udusić?

Witam. Uduszenie jest mało prawdopodobne, jednak niepokojące są te infekcje - najpewniej anginy i jeśli paciorkowcowe to grożą następstwami zarówno stawowymi jak i sercowymi.