Przedłużające się miesiączki i przedłużenie stosowania spirali antykoncepcyjnej

Witam Mam 40 lat, od trzech miesięcy moje miesiączki znacznie się wydłużyły nawet do 17 dni następnie 6 dni przerwy i znowu około dwa tygodnie okresu zaznaczam że od sześciu lat mam założoną 5 letnią spiralę, często pobolewają mnie plecy w dolnej części kręgosłupa i dokuczają wzdęcia nie wiem czy przetrzymana spirala może sprawiać takie dolegliwości czy rozpoczyna się okres przekwitania ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie. Bez badania nie można nic więcej powiedzieć. Proszę koniecznie zgłosić się do ginekologa.