Przepisanie leku Duracef na 6 dni przy anginie

Stwierdzona u mnie anginę. Miałam wysoką temp, okropny ból gardła przy połykaniu. Lekarz zapisał mi Duraceff na 6 dni. Tymczasem w ulotce leku jest wyraźna informacja, że przy tego typu zakażeniach conajmniej 10 dni powinna trwać kuracja. Czy zatem powinnam udać się po kolejną receptę ? Jak mam to motywować, chyba lekarz wie, co robi.(lekarz, u którego byłam jest na urlopie)

Witam.

Powinna Pani skontaktować się z lekarzem (niekoniecznie z tym samym, skoro i tak jest obecnie niedostępny) odnośnie kontynuowania leczenia antybiotykiem.
Być może lekarz zapisał antybiotyk tylko na 6 dni, bo uważał że będzie konieczna wizyta kontrolna?
A może nie był pewny co do diagnozy, skuteczności lub tolerancji leku?
W każdym bądź razie wszystkie te kwestie powinien z Panią omówić na pierwszej wizycie i przekazać jednoznaczne informacje odnośnie leczenia i dalszego postępowania.