Przepona dwustronnie ustawiona prawidłowo, jamy opłucnowe wolne od płynu

Opis rtg pluc. Przepona dwustronnie ustawiona prawidłowo. Jamy oplucnowe wolne od plynu. W plucu prawym nieco plamiste slabo wysycone zageszczenie miąższowe. Cien serca powiększony. Co to znaczy. Dziekuje za odpowiedz

Renata GrzechociĹska

Powiększona sylwetka serca może świadczyć o chorobach układu krążenia np. nadciśnienie tętnicze. Zagęszczenie może być spowodowane przebytym stanem zapalnym. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego.