Przepona i kąty przeponowo-żebrowe wolne, serce o zaznaczonej lewej komorze
Przepona i kąty przeponowo-żebrowe wolne. W przedłożeniu dolnego bieguna wnęki prawej i lewej okolooskrzeowej zagęszczenia zapalne z przewagą po stronie prawej.Wnęki naczyniowe szersze Serce o zaznaczonej lewej komorze. Aorta wydłużona intensywnie wysycona. to jest opis RTG klatki piersiowej. Chciałabym się dowiedzieć co to oznacza z góry dziękuje za pomoc.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Opis wyjasnia dokładnie co obserwuje radiolog na zdjęciu RTG. Kluczowe jest powiązanie objawow zgłaszanych prze pacjenta, wynikó badań laboratoryjnych i wyników badania przedmiotowego z opisem badania obrazowego aby jednoznacznie je zinterpretować.