Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przeprowadzony zabieg laparoskopii wyłuszczenia torbieli dermoidalnej z prawego jajnika

17 lutego byłam u Pani ginekolog w celu przepisania tabletki do 72h po, jednakże stwierdziła, iż jestem przed owulacją i nie powinnam zajść w ciąże. 3 marca miałam przeprowadzony zabieg laparoskopii wyłuszczenia torbieli dermoidalnej z prawego jajnika. Po tygodniu nie dostałam okresu i wykonałam test Bhcg wynik wyszedł o wartości 353,20 mIU/ml. Czy jest możliwe że w szpitalu nie widzieli jeszcze ciąży i czy nie ma to żadnego wpływu na jej przebieg.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Zapłodnienie

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proponuję wraz ze wszystkimi wynikami udać się do swojego ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Czy były już odebrane wyniki histopatologiczne usuniętej torbieli? Niekoniecznie musi to być ciąża.

0

Niestety, ale ciąża mogła nie być zauważona w czasie zabiegu zwłaszcza w tak wczesnym okresie. Taki poziom betaHCG może wskazywać na 4-5 tydzień ciąży. Niestety, ale sam zabieg i znieczulenie, które było wykonane w czasie wczesnej ciąży może mieć wpływ na rozwój płodu. Dlatego musi być Pani pod ścisłą opieką ginekologiczną. Proszę w tej sprawie pilnie skonsultować się z ginekologiem prowadzącym.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy