Przepuklina a dźwiganie ciężkich przedmiotów

Witam Od jakiegoś czasu bolało mnie z prawej strony na dole brzucha. Po USG jamy brzusznej lekarz powiedział że zaczyna robić się przepuklina, ale w opisie nic nie zaznaczył na ten temat.Pracuję fizycznie noszę po ok 30 kg sprzęt i dużo się schylam. Czy mogę nadal tak pracować?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Wykonywana przez Pana praca może być przyczyną powstawania przepukliny (pachwinowej?). Zalecam wizytę u chirurga i ustalenie planu leczenia i zapobiegania pogłębiania się dolegliwości. Pozdrawiam