Przepuklina a dźwiganie ciężkich przedmiotów
Witam Od jakiegoś czasu bolało mnie z prawej strony na dole brzucha. Po USG jamy brzusznej lekarz powiedział że zaczyna robić się przepuklina, ale w opisie nic nie zaznaczył na ten temat.Pracuję fizycznie noszę po ok 30 kg sprzęt i dużo się schylam. Czy mogę nadal tak pracować?

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam. Wykonywana przez Pana praca może być przyczyną powstawania przepukliny (pachwinowej?). Zalecam wizytę u chirurga i ustalenie planu leczenia i zapobiegania pogłębiania się dolegliwości. Pozdrawiam