Przepuklina krążka międzykręgowego i ból kręgosłupa

8lat temu badanie RM wykazało m.in. że na przestrzeni międzykręg. L4/L5 widoczna jest dość duża pośrodkowo-2boczna przepuklina krążka międzykręg. w znacznym stopniu uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego zwężająca światło obu otworów międzykręgowych i uciskająca korzenie nerwów rdzeniowych Obecnie nie mogę się schylać przy chodzeniu piecze pośladek, gdy mam nogę podkurczoną w czasie snu bardzo boli. Ponawiają się stany zapalne Jakie są rokowania RM wykonam dopiero za 9 mcy IZA

Witam,

A czy prowadzona była rehabilitacja, m.in. zaraz po rozpoznaniu czyli 8 lat temu? Czy stosuje się Pani do zasad prawidłowej ergonomii? Proszę pamiętać, że leczenie operacyjne jest ostatecznością w sytuacji gdy, m.in. dotychczasowe leczenie i rehabilitacja nie przynosiło efektu lub gdy występują objawy zespołu ogona końskiego.