Przepuklina pępkowa u 1,5 miesięcznego dziecka

Przepuklina pępkowa u 1,5 miesięcznego dziecka. Chirurg na wizycie zdecydował o założeniu plastra. Dziecko zaczęło mniej jeść - może dlatego, że brzuch jest ściśnięty. Ma problemy z odbijaniem po jedzeniu. Dobę po założeniu plastra praktycznie każde karmienie kończy się wymiotami. W między czasie puszcza potężne bąki. Czy to jest normalne? Czy może za bardzo został ściśnięty brzuszek?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zastosowanie plastra na przepuklinę zdecydowanie nie powinno być przyczyną tak nasilonych objawów ze strony przewodu pokarmowego. Proszę bowiem pamiętać, że plaster założony jest na skórę i nie wywiera negatywnego wpływu na narządy wewnętrzne. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą.