Przepuklina pooperacyjna u 65-latka

W 2013 r. przeszedłem dwie operacje onkologiczne: nefrektomie radykalną( rak jasnokomórkowy) lewostronną oraz hemikolektomie prawostronną(nowotwor neuroendokrynny).Dotychczaspoza leczeniem operacyjnym nie zastosowano żadnego innego leczenia. Taka decyzja zostala podjęta po badaniach kontrolnych(PET i inne). Po pierwszej operacji mam sporą i dokuczliwą przepukline w bliznie pooperacyjnej . czuje potrzebe jej zoperowania. Kiedy powinienem to zrobic ? Aktualnie mam zlecena nakolejne badania PET .

Jeśli nie ma Pan obecnie dalszych wskazań do leczenia onkologiczna to w sprawie przepukliny proszę zgłosić się do chirurga i z nim ustalić leczenie operacyjne przepukliny.