Przerwa na kilka miesięcy podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej

Biorę tabletki antykoncepcyjne od 7 miesiecy. Moj chlopak wyjechał i nie bedzie go przez kilka miesiecy czy moge zrobic w tym czasie przerwe w braniu tabletek czy nie ma takiej koniecznosci gdy biore je dopiero tak krotko? jezeli tak to ile ta przerwa musi trwac zeby organizm odpoczal? i od kiedy się pozniej bierze tabletke po przerwie od 1 miesiaczki czy tak jak jest po 7 dniowej przerwie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Może Pani odstawić tabletki hormonalne na te kilka miesięcy albo kontynuować ich przyjmowanie - decyzja należy do Pani. Nie ma znaczenie ile będzie trwała przerwa. Po przerwie pierwszą tabletkę należy przyjąć pierwszego dnia miesiączki.