Przerwa w przyjmowaniu tabletek Escitalopram

Ponad pół roku temu lekarz psychiatra przepisał mi escitalopram. Ponieważ zawsze miałam trudności z systematycznym przyjmowaniem leków, po ominięciu kilku dawek odstawiłam lek całkowicie. Brałam go przez niecałe 2 miesiące, najmniejsza dawka pół a potem 1 tabletka. Teraz żałuję trochę tej decyzji, czuję się bardzo źle, od 2 tygodni utrzymuje się u mnie stan depresyjny. Chciałabym do tych leków wrócić, mam w domu wykupione 3 opakowania. Czy są jakieś przeciwwskazania żebym zaczęła je znów brać?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Skoro pół roku temu lekarz przepisał Pani escitalopram to najprawdopodobniej nie ma przeciwwskazań by ponownie rozpoczęła Pani terapię tym samym lekiem. Najlepiej byłoby jednak, gdyby skonsultowała się Pani ze specjalistą psychiatrą, który zbierze wywiad, potwierdzi nawrót depresji oraz zdecyduje czy może Pani kontynuować terapię escitalopramem.