Przyjmowanie Escitalopram na depresję

Lekarz stwierdził u mnie depresje, przepisał Escitalopram. Przez kilka miesięcy było dobrze, nawet bardzo. 2 miesiące temu przestałam zażywać. Ale teraz widzę, że znów jest gorzej. Czy mogę bez żadnych skutków ubocznych zacząć brać Escitalopram?

Zalecana ponowna wizyta, ale możliwa kontynuacja leku, koro była wyraźna poprawa
Rozważyć przyczyny depresji, może pomyśleć o zmianie pracy, rozmowie z bliskimi, poszukać wsparcia psychologa
Pozdrawiam

Dzień dobry,
wszelkich zmian w dawkowaniu leków należy dokonywać po uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym (psychiatrą).