Przerwa w tabletkach antykoncepcyjnych a niewystąpienie okresu

Biore tabletki od 10 lat. Zapomnialam przed ostatniej tabletki z opakowania. I zrobilam 7 dniowa przerwę. Ktorej pidobno robic nie powinnam. Okres w tyn czasie nie wystąpił. Wcześniej nigdy mi się to nie zdarzyło. Nie wiem czy mogę kontynuować branie tabletek po zakończeniu 7 dniowej przerwy?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w mojej opinii radziłbym zaczekać do 1 dnia miesiączki (1 dnia krwawienia) i zastosowania w tym czasie i przez kilka pierwszych dni brania nowego opakowania dodatkowej antykoncepcji. Podaje Pani także że pobiera tabletki od 10 lat, radziłbym wizytę u ginekologa celem ewentualnego zaprzestania na kilka miesięcy pobierania tabletek w celu regulacji naturalnego cyklu miesiączkowego. Pozdrawiam.