Przerwy między innymi tabletkami antykoncepcyjnymi

Witam, pół roku przyjmowałam tab. antykoncepcyjne Midiana, po występujących bólach głowy pani doktor przepisała mi Daylette. Mam pytanie kiedy mam rozpocząć stosowanie Daylette? w pt zażyję ostatnią tab. Midiany. Mam zrobić 7dniową przerwę tak jak zwykle i w 8 dniu zażyć pierwszą tabletkę Daylette??

Witam serdecznie.
W przypadku zmiany preparatu antykoncepcyjnego na inny o mniejszej dawce hormonów zalecane jest odstąpienie od 7-dniowej przerwy i zażycie pierwszej dawki nowego preparatu (Daylette) bezpośrednio po skończeniu blistra starego preparatu (czyli w Pani przypadku w sobotę). Takie postępowanie umożliwia zachowanie pełnej ochrony antykoncepcyjnej.