Jak mocno obniżyła się bariera ochronna po pominięciu jednej tabletki?

Witam serdecznie,Mam następujące pytanie do lek. Ginekologa. Moja narzeczona zażywa tabletki antykoncepcyjne Daylette. W 3 tyg. zapomniała zażyć jednej, jednak na drugi dzień(gdyż jak sobie przypomniała, minęło już ponad 12h) zamiast podwójnej dawki, zażyła tylko tę pominiętą tabletkę i od kilku dni kontynuuje blister. Jak powinna się teraz zachować? Jak mocno obniżyła się bariera ochronna. Pozdrawiam serdecznie i uprzejmie proszę o odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji partnerka powinna zastosować kolejny blister bez robienia przerwy. Przy takim postępowaniu ochrona przed ciążą zostanie zachowana.