Przerwy podczas miesiączkowania

Witam. Od dwóch miesięcy mam przerywane miesiączki, tzn jeden dzień mam, drugi nie i tak ciągle aż do 7 dni, raz są skąpe, drugi raz obfite. Póltora miesiąca temu byłam u lekarza, robiłam usg i wszystko było w porządku. Teraz dostałam miesiączkę wcześniej o tydzień. Dodam że do tej pory miesiączki były bardzo obfite. Mam 38 lat i zastanawiam się czy to możliwe abym już przekwitała? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz Agnieszka

Dzień dobry!

Tak, jest możliwa tzw. menopauza przedwczesna. Warto zorientować się, w jakim wieku miały ostatnie krwawienie miesięczne Pani matka, babcia, siostry.

Zaburzenia cyklu miesięcznego mogą mieć jednak również inne przyczyny i nie wiązać się z menopauzą. Proszę zgłosić się do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam!