Jabłko Adama, które przeskakuje

Dzień dobry. Podczas jednego z treningów kolega przy duszeniu tak jakby wepchnął mi jabłko adama do środka, dusił i nagle coś wskoczyło. Niby mi to nie przeszkadza, czasem tylko jak przełykam ślinę, czuje jakiś kawałek nie wiem czego, ale jak ręcznie przesunę to w lewo czuje że przeskakuje i podczas przełykania praktycznie jest dobrze, lecz po chwili znowu się przesuwa. Objawia się to po prawej stronie, tak jakby po środku szyi, lecz podczas np. nawadniania się czymkolwiek nie czuje nic. Proszę o pomoc, czy coś sobie może naruszyłem wtedy w tym jabłku adama, czy to może mieć jakieś znaczne konsekwencje dla mojego zdrowia? Czy do czasu wyjaśnienia sprawy powinienem odpuścić treningi? Czy jak zostawię to tak jak jest nie będzie się to pogłębiać? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, proszę zgłosić się do laryngologa, podczas treningu mogło dojść do uszkodzenia jednej z chrząstek krtani.