Przesunięcie okresu w związku z planowanym zabiegiem

Witam, mam 20 lat i 18 lipca mam planowe pójście do szpitala. Do niedawna miałam regularnie okres, jednak od 2 cykli jest on bardzo nieregularny i długi, nawet ok. 40 dni. Na planowany zabieg nie mogę mieć okresu - jeśli będę go miała, przesunie mi się o rok. chciałam wybrać się dzisiaj do ginekologa jednak mój organizm obdarzył mnie krwawieniem... więc wizytę przekładam na przyszły tydzień, miałam nadzieje na tabletki antykoncepcyjne, które chcę stosować JEDYNIE w celu przesunięcia okresu, a nie antykoncepcji. Czy jest możliwe przesunięcie okresu wtedy, jak zacznę stosować tabletki po ustąpieniu krwawienia? Gdybym od zawsze miała tak nieregularny, poszłabym wcześniej po tabletki, no ale nie miałam pojęcia..

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tak, tabletki powinny w takim wypadku "zablokować" miesiączkę. Proszę jednak pamiętać o możliwym pojawieniu się częstego działania niepożądanego antykoncepcji hormonalnej, jakim jest plamienie/krwawienie śródcykliczne. Nie będzie ono najpewniej tak obfite jak miesiączka, ale może wystąpić w nieoczekiwanym momencie. Dolegliwość ta zazwyczaj mija najdalej po kilku miesiącach przyjmowania hormonów.

Pozdrawiam!