Przesunięcie stosowania tabletek Asubtela

Od dwóch miesięcy biorę tabletki asubtela. Cztery dni temu skończyłam drugi blister lecz wciąż czekam na krwawienie z odstawienia. Tabletki brałam regularnie, jeśli wystąpiło przesunięcie to ok 1-2h z powodu nienormowanego czasu pracy. Nigdy nie była to jednak przerwa więcej niż 6h! Czy jest mozliwe zajscie w ciaze, skoro w ulotce jest napisane, że skoro tabletka została zażyta do 12h to nie ma ryzyka?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Krwawienie z odstawienia powinno wystąpić dowolnego dnia podczas 7 dniowej przerwy. Skoro minęły dopiero 4 dni, proszę cierpliwie poczekać na krwawienie. Póki co nie ma powodów do niepokoju.