Przeszkadzający katar u niemowlaka

synek 8,5m-ca,przedwczoraj obudzil sie z okropnym katarem,cały dzien cieklo mu z nosa,sciagałam aspiratorem chyba z 10 razy w ciagu dnia,byl marudny i placzliwy,oprocz wody morskiej stosowalam nasivin soft dla dzieci. w nocy tez nie mogl spac. wczoraj obudzil sie zdrow,kataru juz nie bylo,sciagnełam tylko raz przed snem,dzis sciagnelam profilaktycznie i był gesty zołty katar.czy to mozliwe by katar byl1dniowy i czy jak dziecku nie przeszkadza to profilaktycznie sciagac?moze to w koncu zabkowanie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej jest to możliwe, że pojawił się jednodniowy katar. Nie ma powodów do niepokoju. Nie ma potrzeby stosowania aspiratora profilaktycznie.