Przetrwały pęcherzyk Graffa i ból brzucha

Witam. 2 tyg temu ginekolog podczas usg zobaczył przetrwał pęcherzyk graffa (4cm) ne lewymjajniku. Skończyłam brać duphaston 38dc i wciążnie ma okresu. Dodatkowo mam okropnie wzdęty i twardy bolący brzuch przy dotknięciu pod pępkiem....nie wiem co robić...

Trzeba ponownie w tej sprawie udać się na kontrolę do ginekologa, ocenić obecny stan narządu rodnego, być może wykonać kontrolne przezpochwowe USG. Ginekolog po badaniu wyjaśni przyczynę obecnych dolegliwości, zaleci dalszy sposób postępowania.