Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekłe występowanie upławów

Witam. Od kilku miesięcy zmagam się z upławami bakteryjnymi. Sa bezwonne, nie towarzyszy im świąd ani pieczenie. Dostaje antybiotyki i nie pomagaja. Dziś skończyłam kurację z partnerem i upławy nadal są. Cytologia nic nie wykazała wszystko ok. Dodam,że mam małą nadżerkę jestem młodą osobą 20 letnią. Czy upławy są spowodowane infekcją czy to mała nadżerka może powodować?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane przez Panią upławy mogą być konsekwencją zarówno nadżerki jak i infekcji. By potwierdzić/wykluczyć infekcję dobrze byłoby wykonać wymaz z szyjki macicy wraz z antybiogramem. Jeśli wynik będzie dodatni, konieczne będzie włączenie antybiotyku zgodnego z wynikiem antybiogramu. Jeśli wynik będzie negatywny warto pomyśleć o leczeniu nadżerki, nawet jeśli jest ona mała. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem ginekologiem.

0

Diagnostyka bakteriologiczna;
posiew ze ścian pochwy i kanału szyjki macicy.
antybiogram-leczenie celowane.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy