Przewlekle wzdęty brzuch, biegunki i nadmierna ilość gazów

Od kilku lat mam ciągle wzdęty brzuch, biegunki, nadmierną ilość gazów. Ciągle burczy mi w brzuchu, przelewa się w żołądku. Poprzedni lekarz zignorował część objawów i zapisał leki psychotropowe, aby "uspokoić" mój układ pokarmowy. Nie postawił diagnozy, uznał, że to na pewno z nerwów - leki nie pomogły, mimo trzymiesięcznego leczenia. Nie wiem, czy powinnam się udać do kolejnego lekarza, jeśli pierwszy nie umiał mi pomóc. Moje dolegliwości są bardzo uciążliwe.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości wskazują na nieprawidłowości w obrębie układu pokarmowego. W cel ustalenia dokładnej przyczyny dolegliwości konieczne jest wykonanie szeregu badań dodatkowych. Proszę udać się do specjalisty gastroenterologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym. Do poradni gastroenterologicznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie.