Przelewanie i bulgotanie w brzuchu nad pępkiem oraz ból brzucha

Witam. Od pewnego czasu zauwazyłam i dziwne dźwięki z mojego brzucha. Jest to coś w podobie bulgotania, przelewania się i często stukotu w jelitach, najbardziej w okolicach miejsca gdzie jest pępek(również odczuwam tam silny ból) oraz w dolnej, lewej częsci brzucha. Co to może być? Czy to zespół jelita drażliwego? Dodam ze jest to duży dyskomfort i dość kłopotliwe Można jakoś temu zaradzić? (Przyjmuję siemię lniane mielone, 3 łyzeczki dziennie przed posiłkiem i troszeczkę pomaga) ;c

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości wskazują na występowanie nieprawidłowości w obrębie przewodu pokarmowego. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.