Przewlekłe zapalenie wątroby typu C a wynik badania krwi

Witam choruje na przewlekłe zapalenie wątroby typu C , zaniepokoiły mnie wyniki krwi HCT - 47,1 , PLT- 181 , MONO 0,53 - moja babcia miała białaczkę szpikową . Proszę o informacje czy te wyniki mają związek z WZW C czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania .

Witam.
W tych badaniach nie widzę nic niepokojącego.

Ale nie widzę pozostałych parametrów morfologii krwi, nie sprecyzowała Pani też o jaki typ białaczki chodziło (białaczka ostra czy przewlekła).

Podstawowym badaniem w diagnostyce białaczki jest morfologia krwi obwodowej z oceną rozmazu w mikroskopie świetlnym. Kolejnym krokiem jest biopsja szpiku z oceną mikroskopową oraz badaniem cytogenetycznym i molekularnym.

W razie wątpliwości proponuję powtórzyć morfologię krwi i skonsultować wynik z lekarzem.

Natomiast typowe dla przewlekłej białaczki szpikowej objawy to:
- w morfologii krwi duża liczba krwinek białych (z których większość to komórki dojrzałe) linii granulocytowej na wszystkich szczeblach ich dojrzewania, często także zwiększona liczba płytek krwi,
- łatwe męczenie się, osłabienie, potliwość, utrata masy ciała, bóle głowy, uczucie pełności w jamie brzusznej (znacznie powiększona śledziona a niekiedy także wątroba).