Przewlekłe zapalenie zatok i torbiele

Dzien dobry ! Mam pytanie odnosnie przewleklego zapalenia zatok. Po usunieciu ciala obcego z zatoki a byl nim korzen zeba ktorego dentysta zostawil mi kilka lat wczesniej tworza sie torbiele w tym miejscu co powoduje uciazliwosc w zyciu codziennym. W odstepie rocznym otwierana jest zatoka by ta torbiel usunac przez chirurga szczekowego. Pytanie czy mozna wyleczyc to ciagle nawracanie sie tych torbieli w miejcu gdzie byl korzen zeba czy jestem zdany na zabiegi co jakis czas do konca zycia

Witam serdecznie,
Ciężko powiedzieć coś więcej bez dodatkowej diagnostyki i bez zdjęć rtg i tomografii tej okolicy.
Najlepiej udać się na konsultację laryngologiczną i ustalić jak pozbyć się przyczyny powstawania torbieli, a nie tylko leczyć objawowo przez ich usuwanie.